De Kunst van de Barok, Rococo en de ‘Gouden Eeuw’

De Kunst van de Barok, Rococo en de ‘Gouden Eeuw’

Het melkmeisje - Vermeer

In deze vierde reeks in de serie chronologische cursussen kunstgeschiedenis, die ook heel goed als losse cursus kan worden gevolgd, staat de zeventiende eeuw centraal. Landen en onderwerpen die aan bod komen zijn:

  • De Contrareformatie: hoe beïnvloedden kunstenaars als Caravaggio, Bernini en Velazquez de Hollandse 17de-eeuwse kunst?
  • De Hollandse ‘Gouden Eeuw’: schilderkunst en architectuur met veel aandacht voor symboliek en moraal. Rembrandt, Vermeer, Hals, Steen en vele anderen
  • Frankrijk: Versailles en de barokke architectuur in Parijs. Schilders als Poussin, Le Brun, Rigaud, de la Tour
  • Engeland:  de architectuur van Christopher Wren en John Vanbrugh, de schilderkunst van Gainsborough en Reynolds
  • De Spaanse schilders Zurbaran en Murilllo en de Duitse architectuur in München en Saksen

Ook komen twee tentoonstellingen aan bod: Hendrik Avercamp in het Stedelijk Museum Kampen en  ‘Tuin der Lusten’ over bloemstillevens in Museum De Lakenhal Leiden.

Een excursie naar een relevant museum is inbegrepen in de cursus (exclusief reis- en toegangskosten).


Data, tijd en plaats

Ken U Zelven
Laan van Poot 292-294
2566 DC Den Haag

Woensdag
10.00 – 12.00 uur
30 september ’26
7, 14 en 28 oktober ’26
4, 11, 18 en 25 november ’26
2 en 9 december ’26
Excursiedatum in overleg

Agora
Fonteynenburghlaan 11
2275 CZ Voorburg

Vrijdag
11.00-13.00 uur
2, 9, 16 en 30 oktober ’26
6, 13, 20 en 27 november ’26
4 en 11 december ’26
Excursiedatum in overleg

 


Kosten

€ 225,=, inclusief syllabus, koffie en/of thee en excursie (Ken U Zelven)
€ 215,=, inclusief syllabus en excursie (Agora)


Aanmelden

Aanmelden via wijzerinkunst@gmail.com of 06-23126088 (voicemail of whatsapp).

Caravaggio